Tarihçe

1947 – Reisoğlu; Sait ve Ahmet Necati Yılmaz kardeşler tarafından Bursa Kozahan’da kurulmuştur. Şirketin ismi o zamanlar Orhaneli Reisliği (belediye başkanlığı) yapan babalarına ithafen bulunmuştur.

1952 – Reisoğlu kurulduğu ilk adres olan Bursa Kozahan’dan tül perde üretimi yapmaya başladığı Yıldırım’a (eski havaalanı yoluna) taşınmıştır.

1980 – Reisoğlu çözgülü örme raşel tezgahları ile tül perde üretimine başlamıştır.

1985 – Reisoğlu bugün halen üretimini sürdürdüğü Türkiye’ nin ilk organize sanayi bölgesi olan Bursa OSB’ ye taşınmıştır.

1991 – Reisoğlu ilk ihracatını Rusya’ ya yapmıştır.

1993 – Reisoğlu örme ve dokumadan sonra kendi bünyesinde boya ve terbiye bölümünü kurmuş ve tam entegre bir firma haline gelmiştir.

1997 – Reisoğlu giyim kumaşları üretimine başlamıştır. Türkiye’ de raşel örgü tezgahları ile ilk giyim kumaşı üreten firmalardan biridir.

2007 – Reisoğlu giyim kumaşlarının ihracatına başlamıştır ve ilk ihracatını Fransa’ ya yapmıştır.

2010 – Reisoğlu ek fabrika alarak Bilecik 2. OSB içerisindeki üretim alanında faaliyete geçmiştir.

2014 – Reisoğlu kendi bünyesi içerisinde ‘modafabrik.com’ isimli e-ticaret sitesini faaliyete geçirmiştir.

2017 – Reisoğlu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Türkiye’ nin 671. Ar-ge merkezini açmıştır.

2018 – Reisoğlu giyim kumaşı ihracatına yurtdışında toplam 17 kumaş acentası ve 23′ ü aşkın ülkede Türk kumaşları satarak devam etmektedir.

Hakkımızda

Reisoğlu İplik Mensucat A.Ş. Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde entegre bir tekstil firmasıdır. Kendi bünyesinde örme, dokuma kumaş üretimi, ve boya-terbiye bölümünü vardır. 30 bin m² kapalı alanda, 200ü aşkın çalışanı, Modafabrik & Nüans markaları, ve yıllık 5000’i aşan desen arşiviyle sektöre yön vermektedir. Tekstilde inovasyon ve yenilikçi anlayışını somutlaştırmak için Ekim 2017 tarihi itibariyle kendi bünyesinde Ar-Ge Merkezini açmış olan Reisoğlu tam zamanlı 20 Ar-Ge personeliyle çalışmalarına devam etmektedir.


İhracat: Reisoğlu İplik, Aralık 2017 verileri itibariyle üretimin yaklaşık %40 lık bir bölümünü ihraç etmekte geri kalan bölümüyle de iç pazara hizmet vermektedir. İhracat yaptığımız ülkeler; Almanya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Amerika, B.Arap Emirlikleri, Ukrayna, Rusya, Romanya, Katar, Bulgaristan, Yunanistan, Belçika, Polonya, Lübnan, Fas, Cezayir, Tunus, Malezya, Kuveyt, Azerbeycan, Nijerya, Sri Lanka, Singapur, Ürdün, Türkmenistan, İspanya, Fransa, Kanada, Danimarka, Sırbistan, Slovenya, İtalya ve Hollanda’dır.

Başarılarımız ve Ar-Ge Çalışmalarımız